Jeśli pragniesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezmiernie obfite oraz nieraz zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować tylko trochę, aby odkryć, że są naprawdę smaczne oraz warte kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami jakie spożywają na co dzień jest chleb i krajowa kiełbacha.

Restauracja Grodzka Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, lecz kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z fenomenalnego chleba oraz rozkosznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest non stop wzbogacane o pionierskie smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w tradycyjnej lokalnej kuchni?

restaurants main market square krakow

Najbardziej typowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić potrawy.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej również odszukać ściśle mówiąc przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem rozmaitych, w pewnych momentach egzotycznych smaków.
•    Prócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich barach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna oraz czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw oraz najlepsze polskie napoje oraz nasycać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.